Należące do ruchu homoseksualnego stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza podsumowało dotychczasowy okres rządów Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy według działaczy ruchu LGBT nie dotrzymuje więc składanych obietnic. Co prawda objął patronatem ubiegłoroczną „Paradę Równości”, jednak dalsze próby współpracy miały być torpedowane przez stołeczny ratusz.

Homoseksualni aktywiści zwołali specjalną konferencję prasową, podczas której pomstowali na obecną władzę. Według nich w trakcie rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy ma nasilać się „homofobia” i „transofobia”. Jednocześnie wspomniane stowarzyszenie zarzuciło niewywiązywanie się ze swoich deklaracji politykom opozycji, a zwłaszcza Trzaskowskiemu.

Prezydent Warszawy i były kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich miał podpisać półtora roku temu Warszawską Deklarację LGBT+, lecz wywiązał się tylko z jednego z zawartych w niej punktów. Chodzi mianowicie o objęcie patronatem tzw. „Parady Równości”, a także pojawienie się na niej wraz z Pawłem Rabiejem, swoim zastępcą będącym zadeklarowanym homoseksualistą.

Poza tym zboczeńcy mają pretensje do Trzaskowskiego, że wszelkie próby rozszerzenia współpracy spełzły na niczym. Na co dzień gospodarz stołecznego ratusza ma unikać wspierania społeczności LGBT. Pod tym pojęciem Miłość Nie Wyklucza rozumie choćby budowę hostelu dla bezdomnych dewiantów, czy też brak wsparcia dla rzekomych ofiar przestępstw z „nienawiści”. Dodatkowo aktywiści domagają się utworzenia przez miasto funkcji pełnomocnika ds. osób LGBT.

Na podstawie: tvn24.pl.