wolność słowaArt. 54.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

…Dlaczego więc w państwie demokratycznym i niby otwartym na wszelkie opcje polityczne, dotacje ze skarbu państwa kolokiwalnie mówiąc idą na organizacje prolewicowe?

Stowarzyszenie „Krytyka Polityczna” dostało tylko w latach 2009 i 2010 po 100 tys. złotych (!) na prowadzenie swojej REDakcji *

W skład stowarzyszenia KP wchodzą m.in. takie osobistości, jak Sławomir Sierakowski (założyciel), Kazimiera Szczuka, Kinga Dunin czy Magdalena Środa.

Władze samorządowe są równie dla nich szczodre; po dwunastokrotnie tańszej cenie rynkowej wynajęły lewicowcom ekskluzywny lokal w reprezentacyjnym punkcie Warszawy – dawną siedzibę kabaretu „Dudek”.

W tenże sposób w miejscu, gdzie prezentowane były skecze krytykujące, wyśmiewające głupotę komuny – dzisiaj spotykają się osoby zajmujące się wydawaniem dzieł m.in. Marksa*** i Lenina**.

Anarchia jest dzisiaj stosowana w dobrowolnej ilości, stowarzyszenie pseudopatriotyczne, które opiera się na poglądach i twórczości Holland, Bendyka czy Żakowskiego.

Świetnie wyżej wymieniony “patriotyzm” zobrazowała opublikowana w kwartalniku KP kolorowanka dla dzieci dostępna w Muzeum Historii Polski.

Była zabazgrana przez sześcioletniego Lucka, na kilkunastu obrazkach postaciom powstańczych listonoszy dorysowano komiksowe dymki, w których umieszczono wulgarne określenia na ekstrementy.

Jak podaje portal www.niezalezna.pl:

„… Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydowało się wspomóc w tym roku Krytykę Polityczną ponad 340 tys. zł. W 2009 r. na wydanie czterech numerów pisma Krytyka Polityczna ministerstwo Bogdana Zdrojewskiego wyasygnowało z budżetu kwotę 150 tys. zł. Inny kwartalnik Fronda otrzymał dla porównania 50 tys. zł, choć w roku poprzedzającym wydał on cztery numery pisma, a Krytyka Polityczna – dwa.

Innym razem członek KP Cezary Michalski określił Muzeum Powstania Warszawskiego jako Wunderwaffe prezydentury Lecha Kaczyńskiego, podczas której zapanował kult Powstania, czyli kult zbiorowego samobójstwa, masakry i fatalizmu”

Prawica nie ma w dzisiejszych czasach lekko. Nie sięgając czasowo i terytorialnie zbyt daleko – marsz ONR z okazji 76 rocznicy ich powstania, który był wyrazem czystego przekazu patriotycznego (uczczenie ofiar pod Pomnikiem Ofiar Komunistycznego Terroru i żołnierzy AK,WiN,NSZ na pl. Zamkowym) został mocno skrytykowany argumentami, których fundamenty niestety w powalającej większości nie miały racji bytu, zostały spreparowane.

*** twórca marksizmu, filozof, wpółtworzył Związek Komunistów

** Lenin to teoretyk ideologii komunizmu oraz współzałożyciel partii bolszewickiej

* pisownia to nie ironia, taką pisownię stosują jej twórcy

 

 

Natalia W.

 

fot. www.aej.org