nie_nasze_wojnyWedług sondażu TNS Polska, 73 proc. Polaków uważa, że Polski nie stać na przyjęcie uchodźców. Jednocześnie 53 proc. uważa za konieczne włączenie się naszego kraju w rozwiązanie samego problemu imigracji do Unii Europejskiej.

Twórcy badania przeprowadzonego w październiku twierdzą, że obawy Polaków wobec imigrantów biorą się głównie z wyobrażeniami i stereotypami, ponieważ nie mają oni bezpośrednich doświadczeń z uchodźcami. O tym, że napływ obcokrajowców ubogaci naszą kulturę, przekonanych jest więc 30 proc. respondentów, natomiast taka sama liczba osób liczy na korzyści płynące z przybycia ludzi wykształconych.

73 proc. badanych obawia się wzrostu bezrobocia po przybyciu imigrantów, 68 proc. uważa zaś, że wzrośnie przestępczość. Jednocześnie 73 proc. chce w pierwszej kolejności pomóc Polakom na Wschodzie, i taka sama liczba osób podziela opinię, iż Polski nie stać na przyjęcie uchodźców. 53 proc. chce natomiast udziału Polski w rozwiązaniu problemu uchodźców przez Unię Europejską.

Na podstawie: interia.pl.