bienkowskaWicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński to debil, natomiast rząd przez siedem lat miał górnictwo w tylnej części ciała – taką ocenę swojemu dawnemu rządowi wystawiła Elżbieta Bieńkowska, obecnie sprawująca funkcję komisarza Komisji Europejskiej.

Zapis prawie dwugodzinnych rozmów Elżbiety Bieńkowskiej i Pawła Wojtunika, szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, ujawnił w poniedziałek tygodnik „Do Rzeczy”. Podczas spotkania w osławionej restauracji „Sowa i Przyjaciele”, była już wicepremier i minister rozwoju w mocnych słowach opisała nieudolność rządów Platformy Obywatelskiej.

Bieńkowska w nagraniach nazywa wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego z PSL debilem, który ma za dużo mówić o inwestycji jaką są pociągi Pendolino. Poza tym obecna Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego i Usług stwierdza, że resort gospodarki przez siedem lat miał górnictwo „w dupie”, zajmując się jedynie obsadzaniem stanowisk w spółkach związanych z tym sektorem gospodarki.

Emocje w środowiskach związanych z Ruchem Narodowym wzbudza natomiast fragment, w którym szef CBA sugeruje, iż ówczesny minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz miał w 2013 r. zlecić spalenie budki strażniczej przy ambasadzie Rosji w Warszawie.

na podstawie: „Do Rzeczy”, wp.pl