Sharon Osbourne domaga się zwrotu pieniędzy przekazanych przez nią na działalność ruchu Black Lives Matter. Żona legendy światowego rocka, Ozzy’ego Osbourne’a, poparła przy tej okazji czarnoskórego rapera Kanye Westa, który kilka dni temu nazwał organizację oszustwem. Kontrowersje wokół przepływów finansowych w ramach „antyrasistowskiego” ruchu narastają zresztą z każdym miesiącem.

Osbourne udzieliła krótkiego wywiadu amerykańskiemu portalowi rozrywkowemu TMZ. Wzięła w nim w obronę Westa, który kilka dni wcześniej podczas pokazu mody miał na sobie koszulkę „White Lives Matter” i wywołał tym duże kontrowersje. Żona Ozzy’ego Osbourne’a nie rozumie jednak burzy towarzyszącej temu wydarzeniu, bo jej zdaniem „każde życie ma znaczenie”. Krytykom Westa doradziła natomiast zignorowania jego przesłania, jeśli się z nim nie zgadzają.

Dodatkowo Osbourne przyznała, że przekazała blisko 900 tys. dolarów na fundusz Black Lives Matter, ale teraz domaga się zwrotu tych pieniędzy. Co prawda nie wytłumaczyła dokładnie z jakiego powodu, ale zapewne chodziło jej o słowa wspomnianego rapera. West kilka dni temu napisał bowiem w mediach społecznościowych, że Black Lives Matter to oszustwo i prawda powoli wychodzi na jaw.

Od dłuższego czasu „antyrasiści” muszą tłumaczyć się z wydatkowania zebranych przez siebie pieniędzy. Pierwsze doniesienia o nieprawidłowościach finansowych w ruchu pojawiły się półtora roku temu, gdy na jaw wyszły inwestycje poczynione przez współzałożycielkę Black Lives Matter. Patrisse Khan-Cullors w ciągu kilku lat miała kupić parę nieruchomości w drogiej dzielnicy zdominowanej przez bogatych i zarazem białych Amerykanów. Ostatnio wydała natomiast tysiące dolarów na budowę basenu i sauny w swojej posiadłości w Los Angeles.

W lutym tego roku niektóre stany zdecydowały się pozwać organizację, zarzucając jej działaczom nieprzejrzystość finansową. We wrześniu podobny zarzut pod adresem Black Lives Matter Global Network Foundation padł ze strony jej lokalnych oddziałów, które skarżyły się na niegospodarność i brak demokratycznych mechanizmów wewnątrz organizacji.

Na podstawie: tmz.com, foxnews.com, nypost.com.

Zobacz również: