Zaplanowana przez „antyfaszystów” hiphopowa część dwudniowej imprezy „GRCHW OPNR2” najprawdopodobniej zakończy się fiaskiem. Większość składów po dokładniejszym zapoznaniu się z organizatorami postanowiła odwołać swoje występy.

„Antyfaszystowska” impreza „GRCHW OPNR 2”, którą zaplanowano na najbliższy weekend (3-4.09) w Warszawie, miała zostać podzielona na część hiphopową (w sobotę) oraz hc-punkową (w niedzielę). Tymczasem już pięć z wszystkich ośmiu rapowych składów (wśród nich m.in. Napalm Grupa, Pewna Pozycja czy Dystrykt22) zapowiedziało, że nie zamierza występować na imprezie sygnowanej logiem „Good Night White Pride” i organizowanej przez środowisko skupione wokół tzw. „Antify”.

Warto zaznaczyć, że organizatorzy nie poinformowali raperów o tym, jaki wymiar będzie mieć zaplanowana przez nich impreza, a muzycy dowiedzieli się o nim dopiero z rozklejanych na mieście plakatów.

Nie jest to pierwszy tego typu zabieg zastosowany przez „antyfaszystów”. W listopadzie 2008 roku, kiedy skrajnie lewicowe środowiska skrzyknęły się na blokadę patriotycznego pochodu z okazji Święta Niepodległości, po jej zakończeniu zaplanowano koncert popularnego składu Molesta Ewenement. Jednak gdy muzycy dowiedzieli się o szczegółach koncertu, również postanowili odwołać swój występ.

Aktualizacja: Wszystkie mające wystąpić na imprezie rapowe składy zrezygnowały z koncertu.