ThaciJohn Clint Williamson został wyznaczony na głównego prokuratora w sprawie zbadania zarzutów o handel ludzkimi organami przez premiera Kosowa Hashima Thaci i innych prominentnych liderów kosowskich Albańczyków.

W sprawozdaniu przyjętym przez Radę Europy w grudniu 2010 roku, śledczy Dick Marty napisał, że Thaci oraz wysocy rangą oficerowie terrorystycznej organizacji Wyzwoleńcza Armia Kosowa (UCK) mordowali kosowskich Serbów (a nawet Albańczyków) i handlowali ich organami. W styczniu brytyjski The Guardian pisał o Thaci’m jako „grubej rybie” kosowskiej zorganizowanej przestępczości. Raport opierał się m.in. na dokumentach NATO.

Oznaczone jako „tajne” dokumenty według mediów wskazują na to, że USA i inne kraje zachodnie wspierające działalność albańskich separatystów i oderwanie Kosowa od Serbii były świadome przestępczej działalności, jaką zajmowali się najważniejsi kosowscy oficjele. Prokurator Williamson ma zbadać również powiązania najwyższych urzędników, w tym premiera, z siecią narkotykową w Kosowie. Sam Thaci zaprzecza wszystkim zarzutom i zapowiada swoją pomoc w śledztwie.