Pochodzący z Iraku imigrant decyzją szwedzkiego sądu otrzymał prawo do opieki nad dwójką dzieci, które urodziły się w wyniku gwałtu na dwunastolatce, będącej w zaaranżowanym małżeństwie ze swoim oprawcą. Sędziowie twierdzą, iż jego latorośle spędziły z nim większość czasu podczas jego pobytu w Iraku, dlatego to właśnie on jest najodpowiedniejszą osobą do opieki nad nimi. Dodatkowo Arab chce ściągnąć do Szwecji swoją rodzinę.

Irakijczyk i jego obecnie trzynastoletnia żona przybyli do Szwecji jako imigranci rodzinni, przy czym ich małżeństwo zostało zawarte jeszcze na Bliskim Wschodzie i miało zaaranżowany charakter. Wszystko przez fakt, iż Arab zgwałcił dziewczynę, kiedy miała dwanaście lat, a następnie urodziła ona dwójkę dzieci. Teraz sąd okręgowy w Sztokholmie zdecydował, że Irakijczyk otrzyma prawo do opieki nad dziećmi, ponieważ to właśnie on spędzał z nimi najwięcej czasu, kiedy przebywał jeszcze w Iraku.

Oburzenia decyzją szwedzkich sędziów nie kryją lokalni prawnicy oraz obrończynie praw kobiet. Najczęściej słychać głosy, iż cała sprawa jest hańbą dla tamtejszego wymiaru sprawiedliwości, a część osób znających akta twierdzi wręcz, że cała sprawa jest czymś najobrzydliwszym, z czym mieli do czynienia w swoim życiu.

Zgodnie ze szwedzkim prawem Irakijczyk powinien zostać uznany za pedofila, ale nie tylko przyznano mu prawo do opieki nad dzieckiem, lecz również ma on zamiar sprowadzić z Iraku do Szwecji swoją rodzinę.

Na podstawie: friatider.se, gp.se.