Do redakcji Autonom.pl dotarł przetłumaczony przez jednego z naszych wschodnich przyjaciół apel rosyjskich Autonomicznych Nacjonalistów z Petersburga, odnoszący się do ostatnich głośnych wydarzeń w ich kraju, jakimi są antyrządowe zamieszki wywoływane w kilku miastach Rosji po sfałszowaniu wyborów i kolejnym dojściu do władzy putinowskiej partii „Wspólna Rosja”. Rosyjscy AN skupieni wokół narodowo-rewolucyjnego portalu Volniza.org, pragną przekazać polskim nacjonalistom prawdziwy obraz tych zajść, prezentując przy okazji swoje stanowisko, bowiem w wywoływanych na rosyjskich ulicach starciach biorą udział liczne grupy radykalnych nacjonalistów, akcentujące tym samym sprzeciw dla wrogiej (także Polsce) polityki obozu Władimira Putina, oraz występując w obronie swojego narodu. Dostrzegając wiele zbieżności na linii władza-naród w polskim i rosyjskim społeczeństwie, chętnie publikujemy ten kierowany specjalnie do nacjonalistów z Polski apel. Zapraszamy do lektury, a także zapoznawania z nim jak najszerszej grupy osób.

Odezwa do polskich nacjonalistów

W całej Rosji, w szczególności w Petersburgu, bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia! Nasza złodziejska władza z partii „Wspólna Rosja” («Единая Россия») znów w bezczelny sposób sfałszowała wyniki wyborów parlamentarnych, licząc, że jeszcze przez pięć kolejnych lat zawisną na szyi narodu czyniąc bezprawie. W Rosji odbywają się masowe żywiołowe akcje protestacyjne, których kuluminacja ma nastąpić już w najbliższy weekend – 10 i 11 grudnia.

Potrzebujemy Waszego wsparcia – przyciągnięcia uwagi Waszego bratniego narodu na nasze problemy. Wsparcia Waszych mediów, aby międzynarodowa wspólnota poznała prawdę o sfałszowanych wyborach w Federacji Rosyjskiej, potępiała rosyjskie władze oraz jej siłowe tłumienie akcji protestacyjnych. Każdego dnia tylko w Petersburgu milicja zatrzymuje 100-200 aktywistów różnych orientacji politycznych, wśród których jest sporo nacjonalistów; część jest szybko zwalniana, pozostali przebywają w areszcie aż po dzień dzisiejszy.

Konieczne jest, aby siłowy ucisk na aktywistów i ich zatrzymania się skończył, dlatego też potrzebujemy szerokiego rozgłoszenia tego bezprawia, które czynią czekiści istniejącego reżimu w stosunku do aktywnych obywateli. W imieniu rewolucyjnego ruchu nacjonalistycznego, z góry dziękujemy naszym polskim współbojownikom! Wolność dla narodów – wolność dla ludzi!

Bezrobocie, korupcja, wysoki poziom przestępczości, częste wypadki i katastrofy, zdeprawowane młode pokolenie, otwarci oszuści i plutokraci w rządzie, przerażająca bezkarność milionowych hord nielegalnych imigrantów zapełniających centralną część Rosji, zniszczone wojsko, zrujnowana edukacja, powszechne wymieranie narodu ruskiego… To wszystko jest tylko małą częścią tych nieszczęść, które przyniósł ze sobą autorytarny reżim antynarodowy i dziki kapitalizm oligarchiczny, nazywany u nas „zespołem Putina”.

Uważamy, że władza powinna odpowiedzieć za oplutą historię, za rozpity naród, za głodne dzieci oraz za matki, młodych ludzi, emerytów i weteranów, którzy ledwie wiążą koniec z końcem! Władza Federacji Rosyjskiej niesie odpowiedzialność za państwo policyjne, za pozbawienie wszelkich praw własnego narodu, za okrutną eksploatację i rozgrabienie mienia narodowego! Mówimy „NIE!” haniebnej antynarodowej polityce „Wspólnej Rosji”, niszczycielskiemu kursowi rządowemu! Prawdziwym gospodarzem Rosji jest jej naród, a nie grupka skorumpowanych oligarchów, opierających się na represyjnych służbach specjalnych i posiadających władzę łajdakach.

Domagamy się:

– Zwrócenia narodowi rosyjskiemu należącego mu wyboru;

– Uchylenia sfałszowanych wyborów w Rosji;

– Wstrzymania niezgodnych z prawem zatrzymań aktywistów politycznych i nieobojętnych obywateli, protestujących przeciwko sfałszowaniu głosowania, zgodnie z art. 31 rosyjskiej Konstytucji;

– Rozprawy sądowej nad WSZYSTKIMI ludźmi, bezpośrednio uczestniczącymi w wyborczych falsyfikacjach

Polska i Rosja razem przeciw europejskim rządom oszustów i złodziei!

Autonomiczni Nacjonaliści „Volniza” (volniza.org)

 

P.S. Jak donoszą anonimowe źródła w rosyjskiej milicji, na północnym wschodzie Moskwy rozkwaterowany został oddział złożony z funkcjonariuszy pochodzenia czeczeńskiego, gotowych do brutalnej pacyfikacji antyrządowych protestów obywateli.