Według „Pulsu Biznesu” w najbliższych latach będzie pogłębiał się problem braku dostępności do mieszkań. Deweloperzy nie tylko budują wciąż zbyt mało, ale dodatkowo zaczęli ograniczać realizację nowych projektów. Tymczasem liczba ludności w Polsce będzie się zwiększać, bo szacuje się, że w naszym kraju pozostanie na stałe ponad milion osób przybyłych do niego w związku z wojną na Ukrainie.

Dziennik przypomina, że według różnego rodzaju ośrodków badawczych w Polsce brakuje od 1,5 do nawet 2 milionów mieszkań. O przeludnieniu lokali w naszym kraju informują też regularnie dane z Europejskiego Urzędu Statystycznego.

Lepiej jednak w najbliższym czasie nie będzie. Wręcz przeciwnie. Deweloperzy ograniczają bowiem budowę nowych lokali mieszkaniowych, a dotychczasowe programy rządu Mateusza Morawieckiego okazały się porażką. W weekend przyznał to zresztą sam prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

„Puls Biznesu’ zauważa więc, że ścisk w mieszkaniach będzie się pogłębiał, co jest związane w ogromnym stopniu z napływem uchodźców z Ukrainy. Gazeta przyjęła bowiem za wiarygodne szacunki, iż nawet po zakończeniu wojny w Polsce na stałe pozostanie blisko milion ukraińskich obywateli.

Na podstawie: money.pl, pb.pl.

Zobacz również: