parlament-pakistanParlamentarzyści Pakistanu sprzeciwili się udziałowi swoich sił wojskowych w operacji przeciwko ruchowi Hutych w Jemenie, prowadzonej od dwóch tygodni przez Arabię Saudyjską i jej sojuszników. Operacja ma bowiem wzmacniać Izrael i Stany Zjednoczone.

Podczas sesji pakistańskiego parlamentu, która odbyła się w środę, posłowie podkreślali, że ich kraj powinien odegrać ważną rolę w zażegnaniu kryzysu politycznego i humanitarnego w Jemenie. Nie powinno się to jednak odbyć poprzez wysłanie pakistańskiego wojska do obcych państw, ponieważ powinno one strzec przede wszystkim bezpieczeństwa wewnętrznego kraju.

Przewodniczący konserwatywnej partii Jamaat-e-Islami wnioskował natomiast, aby do Jemenu udała się delegacja parlamentarna złożona z członków pakistańskich ugrupowań parlamentarnych. Miałaby ona także odwiedzić inne państwa muzułmańskie w celu zakończenia trwającego kryzysu.

Część pakistańskich polityków podkreślała, że jemeński kryzys i atak Arabii Saudyjskiej wzmacniają Izrael i Stany Zjednoczone.

na podstawie: presstv.ir.