jednosc-to-sila24 sierpnia w Ostródzie odbędzie się zapowiadany od kilku miesięcy koncert muzyki patriotycznej i tożsamościowej „Jedność to siła”, na którym wystąpią zespoły reprezentujące różne gatunki muzyczne – jednak wszystkie poruszające w swoich tekstach wątki o profilu narodowym.

Dnia 29.07 lokalna TVP zrealizowała materiał o zaplanowanym koncercie, który powstał w dużej mierze za sprawą śmiesznej internetowej „kampanii” mającej za zadanie odwołanie imprezy, jaką prowadzi na Facebooku kilku lewackich frustratów. Materiał okazał się być jednak darmową reklamą koncertu, dzięki której z samą imprezą lub twórczością zapowiedzianych wykonawców mogła zaznajomić się jeszcze większa grupa odbiorców.

Co więcej, w trakcie reportażu zapytano napotkanych mieszkańców Ostródy o zaplanowaną imprezę i – ku rozpaczy pragnących ją odwołać – nie wyrazili oni jakichkolwiek obaw. Z materiałem można zapoznać się TUTAJ (od 08:15).

Wróćmy jednak do samego koncertu. W przedostatnią sobotę sierpnia na scenie wystąpią: Rewolta, raper Ptaku, Irydion, Nordica, Slavic Rebirth oraz SPS. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00, a szczegółów dotyczących sprzedaży biletów szukać można u jego organizatorów. W sieci działa już oficjalna strona internetowa promująca imprezę, znajdziecie ją pod adresem http://jednosctosila.wix.com/sila. Ponadto, od dłuższego czasu na Facebooku działa prowadzony przez organizatorów fanpage – facebook.com/jednosc.to.sila.ostroda.

Niewykluczone, że w najbliższych dniach spotkamy się z kolejnymi próbami „internetowego zakłócenia” imprezy, jednak jak pokazał szum wokół Festiwalu Orle Gniazdo, który odbył się pod koniec czerwca, spełzną one na niczym. Innymi słowy: psy szczekają, karawana jedzie dalej – zapraszamy do Ostródy!

Portal Autonom.pl jest jednym z patronów medialnych imprezy.

Plakat promujący koncert:

ostroda-24-sierpnia