pusty-sektorKomendant Główny Policji Marek Działoszyński, wystosował list do prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka, aby ten zastanowił się czy mecze piłkarskiej Ekstraklasy odbywały się bez kibiców gości.

Działoszyński wylicza, że do połowy listopada odbyło się 136 meczów, a na 73 z nich odnotowano naruszenie prawa. Podczas 19 spotkań doszło natomiast do 60 przypadków użycia materiałów pirotechnicznych. Szef policji dodał w swoim piśmie, iż pogarsza się również poziom bezpieczeństwa związany z przejazdami kibiców na spotkania. Komendant tym samym przyznał się chyba do własnej nieudolności…

Na list zareagował już szef PZPN. Zbigniew Boniek w piśmie do KGP stwierdził, że nie zamierza zamykać sektorów gości, bowiem byłoby to stosowaniem odpowiedzialności zbiorowej. Boniek dodał, że nie zgadza się z tezą jakoby bezpieczeństwo na stadionach ulegało pogorszeniu, natomiast powołał się na słowa samego Działoszyńskiego, który podczas jednej z konferencji na ten temat miał stwierdzić, iż stan bezpieczeństwa stale się poprawia.

Prezes PZPN przytomnie zauważył również, iż za ochronę przejazdów kibiców i ściganie wykroczeń ustawowo odpowiada policja.

na podstawie: weszlo.com, onet.pl