Dokładnie za tydzień, w sobotę 30 czerwca, ulicami Poznania przejdzie demonstracja organizowana przez wielkopolską komórkę Autonomicznych Nacjonalistów. Ma ona za zadanie uczcić pamięć Bohaterów robotniczego zrywu w czerwcu 1956 roku, a także dosadniej przypomnieć, że dzisiejszy system w gruncie rzeczy niewiele różni się od swojego poprzednika.

„Za wolność i chleb! Wczoraj i dziś!” – pod tym hasłem zamierzają manifestować patrioci, których pochód wyruszy o godzinie 13:00 spod poznańskiego pomnika Powstańców Wielkopolskich. Będzie to najprawdopodobniej jedna z większych demonstracji organizowanych przez środowiska narodowe w tym mieście. Szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia znajdziecie między innymi na łamach naszego portalu, klikając w baner reklamowy znajdujący się nad wiadomościami.

Przy okazji przypomnienia o poznańskiej manifestacji, zapraszamy na lokalnego bloga White Boys Wielkopolska, którego autorzy zaangażowani są w jej efektywną promocję. Na street-artowym blogu WBW możecie się zapoznać z częścią artybutów aktywizmu ulicznego, których lokalni działacze użyli w celu nagłośnienia akcji.