zjednoczony ursynów, zuGrupa muzyczna Zjednoczony Ursynów, nad którą patronat medialny obejmuje m.in. portal Autonom.pl, jest w trakcie prac nad drugim albumem zatytułowanym Królestwo polskie – epizod 2.

Jednym z przedsmaków tej płyty, z którym będą się mogli zapoznać fani i sympatycy ZU, będzie profesjonalny, wysokobudżetowy teledysk do utworu „Katyń”, który ukaże się już w przyszłym miesiącu. Do prac nad teledyskiem zaproszono kilkunastu aktorów działających w grupach rekonstrukcyjnych oraz ekipę filmową WFDiF. Teledysk będzie można obejrzeć na oficjalnym profilu YouTube Zjednoczonego Ursynowa.

To jednak nie wszystko. Muzycy ZU kończą również prace nad teledyskiem do utworu ze swojej pierwszej płyty, zatytułowanego „Podnieś Godło”. Z kolei już jutro – 18 marca – o godzinie 20:00 w rzeszowskim klubie Revolution będzie można zobaczyć występ Zjednoczonego Ursynowa na żywo. Oprócz ZU wystąpią również składy Dixon 37, WMS, BOA’s oraz Na Swój Sposób. Kolejny koncert, o którym jeszcze poinformujemy, odbędzie się na początku maja w jednym z warszawskich klubów.

Płyta …epizod 2, podobnie jak jej poprzedniczka, będzie dostępna w oficjalnej sprzedaży między innymi w sieciach sklepów Empik. Niewykluczone również, że równolegle z płytą światło dzienne ujrzy nowa seria odzieżowa sygnowana logiem ZU.