Rosyjski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) i trzykrotny mistrz świata w sambo bojowym, Aleksander Emelianenko zasili szeregi zawodników walczących w jednej z najbliższych edycji Konfrontacji Sztuk Walki – informuje portal konfrontacja.com. Właściciele KSW Maciej Kawulski i Martin Lewandowski spotkali się z bratem słynnego Fedora w warszawskim hotelu „Hyatt”, gdzie omówiono wszystkie szczegóły dotyczące jego występu. Obydwie strony są zadowolone z rozmów i pojawienie się na ringach rosyjskiego zawodnika jest już pewne.
– Jesteśmy z Aleksandrem po słowie i możemy zdradzić, że już niebawem fani wszechstylowej walki wręcz będą mogli oglądać jego umiejętności na KSW” – powiedzieli mediom organizatorzy.
Emelianenko dzięki środowiskom tzw. „głównego nurtu” znany jest nie tylko ze swojego talentu i zacięcia do walki, lecz również jako postać kontrowersyjna. Wszystko to za sprawą kilku tatuaży na jego ciele, w których wiecznie czuwający doszukują się „skrajnie nacjonalistycznych podtekstów”.
Konfrontacja Sztuk Walki to największa polska organizacja promująca walki MMA, w której rywalizacja odbywa się w formacie 4 lub 8-osobowych turniejów. Udział Aleksandra Emelianenko z pewnością znacznie podwyższy jej poziom.