Zabliżają się kolejne Święta Wielkanocne – czas, który większość z nas spędzi w gronie rodzinnym. W tym czasie nie powinniśmy zapominać jednak o tych, którzy po raz kolejny spędzą je w odosobnieniu, a zwłaszcza o spędzających je tak z powodu walki, jaką podjęli w słusznej sprawie. Winni jesteśmy im pamięć i choćby skromny, symboliczny gest tej pamięci.

Jednym z antykomunistów i bojowników, który świadomie podjął się wyeliminowania komunistycznego zagrożenia w Południowej Afryce jest nasz rodak, Janusz Waluś, odbywający karę dożywotniego pozbawienia wolności w więzieniu w Pretorii. Od tzw. transformacji ustrojowej w Polsce żaden rząd nie podjął starań o uwolnienie Walusia, został on zapomniany przez dawnych „opozycjonistów”, a media nieustannie utrzymują w społeczeństwie jego negatywny wizerunek, celowo pomijając najważniejsze fakty i starając się przedstawiać go jako „rasistę”.

W te Święta Wielkanocne pokażmy, że rodacy pamiętają o nim – wyraźmy to wysyłając mu kartki wielkanocne. Wolność dla Janusza Walusia!

 

 

Adres do korespondencji na poniższym plakacie:

Sylwetka Janusza Walusia: answ.wordpress.com/artykuly/janusz-walus