We Wrocławiu ma obecnie brakować około tysiąca nauczycieli. Tamtejsze placówki zdecydowały się z tego powodu na łatanie dziur kadrowych poprzez zatrudnianie obywateli Ukrainy. Według portalu TuWroclaw.com angaż otrzymują nawet Ukraińcy znający tylko podstawy języka polskiego.

Wraz z początkiem roku szkolnego jak bumerang powróciła sprawa problemów kadrowych w polskim systemie edukacji. Nauczyciele mają odchodzić z zawodu głównie z powodu osiągnięcia wieku emerytalnego, a przede wszystkim przez zbyt niskie zarobki.

1 września w placówkach oświatowych w stolicy Dolnego Śląska brakowało więc około tysiąca nauczycieli. TuWroclaw..com informuje, że w związku z tym problemem miasto zaczęło rekrutację wśród przebywających w naszym kraju ukraińskich obywateli.

Mogą oni zgłaszać się do pracy za pośrednictwem specjalnie stworzonej w tym celu bazy. Chętnych ma być na razie 1,2 tys., a Wrocław wymaga od nich jedynie podstawowej znajomości języka polskiego oraz posiadania przygotowania pedagogicznego. Portal twierdzi, że pracę w jednej ze szkół zaczęła już Ukrainka ucząca języka angielskiego.

Na podstawie: tuwroclaw.com.

Zobacz również: