twierdza-wroclawZimowa przerwa w rozgrywkach piłkarskich nie musi trącić nudą. Jest to idealny czas na organizację własnych zawodów w tej dyscyplinie. 24 stycznia w centrum Wrocławia został rozegrany amatorski turniej piłki halowej „Twierdza Wrocław”.

Pierwszym pomysłem organizatorów było zaproszenie drużyn nacjonalistów z całej Polski. Zweryfikowali jednak swoje plany i postanowili zintegrować lokalnie działające ekipy. Wiele młodych osób szuka swojego pomysłu na aktywność, a takie turnieje to dobra okazja żeby nakierować je na sport, zwłaszcza w doborowym towarzystwie. Pojawiło się dziewięć ekip: Wołów, Żmigród, NOP Wrocław, Bystrzyca Kłodzka, Strzegom, Dzierżoniów, Lublin oraz ekipy Hooltaj i Skinheads z Wrocławia. Łącznie wystąpiło ponad 80 zawodników, liczba osób obecnych na hali grubo przekroczyła setkę.

Oprócz zmagań drużynowych został także przeprowadzony konkurs rzutów karnych, który zelektryzował sporą część publiczności. Po zakończonych zmaganiach na parkiecie puchary i nagrody znalazły nowych właścicieli. Triumfował zespół Skinheads Wrocław, dalej miejsca zajęli kolejno: Wołów, Strzegom i Żmigród. Po zakończonym turnieju bractwo zmieniło scenerię, aby dalszą część integracji przeprowadzić w bardziej luźnej atmosferze.

W ramach podsumowania można śmiało stwierdzić, że o poziom aktywizmu w naszym mieście możemy być spokojni. Takie okazje to raczej przyjemność, ale dla nas to jest też pewnego rodzaju podsumowanie kolejnego roku działalności. Nie był on łatwy, ale w jedności siła. Zgodnie ze słowami piosenki:”Wrocław od zawsze poddaje się ostatni”.

M.

Obszerny fotoreportaż z tego wydarzenia: wroclawianie.info/2015/01/25/w-zdrowym-ciele-zdrowy-duch