W sobotę 30 czerwca delegacja dolnośląskich Autonomicznych Nacjonalistów była obecna na proteście we Wrocławiu przeciwko cenzurze internetu ze swoim adekwatnym transparentem, który skupił większość uwagi tego dnia. W świat i we wszystkie media poszedł jasny przekaz, jako głos młodego pokolenia: „Poprawność polityczna zamiast wolności słowa? NIGDY!”.

Jako ciekawostkę możemy dodać, że zaraz po rozwinięciu transparentu do zgromadzonych podszedł „milicjant dowodzący”, któremu najwidoczniej nie spodobały się nasze zasłonięte twarze, symbolika oraz treść transparentu i nakazał go zwinąć, a nawet próbując nam go wyrwać, co tylko rozśmieszyło wszystkich obecnych. Interwencja organizatorów protestu ostudziła zapędy nadgorliwca, gdyż jasno dano do zrozumienia, że transparent może zostać, po czym zasmucony tym faktem milicjant odszedł z krzywym wzrokiem na swoją pozycję.

Protest „Stop ACTA 2.0” przeciwko zapowiadanej przez Unię Europejską możliwości cenzury internetu, zgromadził we Wrocławiu kilkaset osób. Podobne demonstracje zaplanowano w pozostałych miastach na terenie całego kraju.

fot. facebook.com/AkademiaPatriotow