cpi-lacjumDziałacze społeczno-narodowego ruchu CasaPound Italia poinformowali, że w najbliższych wyborach na urząd prezydenta historycznego regionu Lacjum (wł. Lazio) wystawią swojego kandydata. Przed kilkoma dniami uruchomiono oficjalną kampanię wyborczą, mającą na celu zachęcenie mieszkańców regionu do oddania głosu właśnie na przedstawiciela CasaPound.

Kandydatem na prezydenta Lancjum jest 36-letni Simone Di Stefano, jeden z założycieli CasaPound, związany ze społeczną i narodową działalnością od 16 roku życia. Swoją „przygodę” z polityką i działaniem na rzecz lokalnej społeczności rozpoczął we Włoskim Ruchu Społecznym (Movimento Sociale Italiano, MSI), z którego wywodzi się spora część aktywistów CasaPound Italia. Dzisiaj Di Stefano pełni funkcję wiceprezesa CPI oraz szefa do spraw propagandy i komunikacji w ruchu.

W skład Lacjum wchodzi pięć prowincji: Rzym, Latina, Viterbo, Frosinone oraz Rieti. Zgodnie z postanowieniami włoskiego prawodawstwa, prezydent regionu pełni obowiązki nad wszystkimi wchodzącymi w jego skład prowincjami.

Pochodzący z Rzymu Simone Di Stefano w swoim programie dużą uwagę przywiązuje do działań na rzecz powstrzymania prywatyzacji, zwiększenie lokalnej działalności produkcyjnej, zaprzestanie finansowania partii politycznych z regionalnych funduszy, czy – co najbardziej specyficzne dla ruchu CasaPound – zapewnienie dachu nad głową każdemu poszukującemu domu Włochowi. Szczegółowe informacje o kampanii Di Stefano znajdują się na stronie www.distefanopresidente.org.

Czytaj również:
Nacjonalistyczne squaty we Włoszech – historia ruchu CasaPound