Albania Kosowo demografiaJak pokazują wyniki przeprowadzonego w tym roku spisu ludności, Albanię zamieszkuje 2.831741 osób, co w porównaniu z wynikami spisu sprzed dziesięciu lat oznacza spadek aż o 7,7%. W spisie z 2001 roku liczba ludności w Albanii wynosiła 3.069275 osób.

«Masowy odpływ ludności oraz spadek liczby urodzeń stanowią główne przyczyny takiego zmniejszenia się ilości Albańczyków» – można przeczytać w raporcie Narodowego Instytutu Statystyk, który wskazuje również, iż dodatkowe 1,4mln obywateli, którzy uciekli z kraju po upadku stalinowskiego reżimu Envera Hodży.

Co ciekawe, ogólną liczbę osób narodowości albańskiej, bez względu na miejsce zamieszkania, raport Instytutu ustala na 4,2mln, zatem za pomocą prostego dodawania można dojść do wniosku, że za ludność albańską nie są brane wcale przecież nie znikome ilości Albańczyków zamieszkujących Turcję (1,3mln), Macedonię (ponad 500tys.), Grecję, czy będącą obecnie marionetkowym przestępczym „państewkiem” kontrolowanym przez siły zachodnie serbską prowincję Kosowo (ponad 1,8mln).

Wspomniany wyżej proces każe się zastanowić, czy niektóre z alarmujących przewidywań o „zalewie albańskiego żywiołu” na Bałkany nie są przerysowane. Jak się okazuje, Albańczycy są takim samym narodem jak wszystkie inne w Europie – ze swoimi problemamy demograficznymi analogicznymi do problemów w innych częściach kontynentu. Albańska eksplozja w Kosowie też kiedyś znajdzie swój koniec, o kolejnych zdobyczach terytorialnych zarówno ze względów geopolitycznych jak i demograficznych nie może na razie być mowy, a jak można wywnioskować z powyższych danych, „zaplecze” kurczy się z roku na rok.

Szkoda tylko, że w gierce zachodnich mocarstw, w której ten biedny przecież i w sporej części niepiśmienny lud jest wyłącznie marionetką, zniszczona została kolebka państwowości jednego z najdumniejszych narodów Europy – przypominają o tym rozsiane po całym Kosowie i Metochii ruiny cerkwi prawosławnych powysadzanych rękami albańskich bandytów.

 

na podstawie: www.balkaninsight.com