Wieczorem 28 lutego z Warszawy wyjechał pierwszy transport zaopatrzeniowy dla Ukraińców broniących swojego kraju przed rosyjską inwazją. W ramach akcji podjętej przez środowiska Autonomicznych Nacjonalistów, stowarzyszenia Niklot oraz redakcji miesięcznika „Szturm” przekazano sprzęt wojskowy, medyczny, środki czystości oraz żywność. Zbiórka na kolejne transporty wciąż jest aktywna.

Z pierwszej tury nacjonalistycznego wsparcia skorzystali aktywiści zaprzyjaźnionego z portalem Autonom.pl dostępnego w aplikacji Telegram serwisu Triumpf Info. Wyposażeni w niezbędny sprzęt ukraińscy nacjonaliści, którzy w poniedziałek wieczorem wyruszyli na Ukrainę, dołączą do zbrojnego oporu wobec imperialistycznego najeźdźcy,

Wojna na Ukrainie pokazała kto jest naprawdę bratnim Narodem. Jesteśmy przekonani, że już nigdy Ukrainiec i Polak nie będą wrogami, a po zniszczeniu reżimu Kremla, pomożemy wam dobić ich V-Kolumnę w Polsce i w całej Europie! – napisali ukraińscy aktywiści w notce informującej o otrzymanym wsparciu.

Osoby, które chcą pomóc w kolejnych transportach wspierających obrońców Ukrainy i Europy zapraszamy do wsparcia uruchomionej w internecie zbiórki pieniędzy. Zbiórka funduszy „Na pomoc Ukrainie” jest dostępna pod linkiem – https://zrzutka.pl/4r67mv.