Skupiająca mniejszości seksualne grupa walijskich kibiców „Rainbow Wall” zapowiedziała bojkot piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Ruch LGBT twierdzi, że to reakcja na obowiązujące w tym arabskim kraju prawo, uznające homoseksualizm za nielegalny i tym samym podlegający karze więzienia.

„Rainbow Wall” to organizacja powstała na początku ubiegłego roku. Skupia ona dewiantów seksualnych kibicujących piłkarskiej reprezentacji Walii, pojawiających się na domowych i wyjazdowych meczach swojej kadry.

Wiadomo jednak, że grupa LGBTQWERTY nie pojawi się na zaplanowanych na koniec roku mistrzostwach świata. Odbędą się one bowiem w Katarze, który surowo karze wszelkie praktyki homoseksualne. Można więc trafić za nie do więzienia.

Sami organizatorzy tegorocznego mundialu zapewniają, że powitają z otwartymi ramionami wszystkich gości. Jednocześnie nie zamierzają jednak pozwalać choćby na eksponowanie tęczowych flag, czyli symbolu środowisk mniejszości seksualnych.

Walia zakwalifikowała się na mistrzostwa świata dopiero po barażu rozegranym z Ukrainą. Do Kataru nie pojedzie także część pracowników sztabu walijskiej reprezentacji, również manifestując w ten sposób swój sprzeciw wobec traktowania LGBTQWERTY w tym arabskim kraju.

Na podstawie: walesonline.co.uk, bbc.com.