1452600_520_292Władze samorządowe powinny zacząć odbierać domy Szwedom i oddawać je imigrantom. Domaga się tego pracownik społeczny Anders Wilhelmsson z Halmstad. Według niego nie wystarcza, że Szwedzi żyjący w wynajmowanych mieszkaniach są eksmitowani, aby mogli się tam wprowadzić imigranci – twierdzi Wilhelmsson, który na co dzień pomaga imigrantom z trzeciego świata w odnalezieniu się w Szwecji i zdobyciu pracy.

W liście do lokalnych władz Wilhelmsson napisał, że samorządy powinny pójść o krok dalej i zacząć odbierać Szwedom domy (jednorodzinne) oraz inne tego typu budynki, aby przekazać je imigrantom oraz uchodźcom.

„Całe społeczeństwo powinno wspólnie działać, aby uchodźcy otrzymali zakwaterowanie i szansę na integrację” – twierdzi Wilhelmsson. Uważa również, że należy zrobić „coś radykalnego”, aby samorząd Halmstad był w stanie przyjąć i zakwaterować wciąż napływających uchodźców i imigrantów oraz ich rodziny, które już są w drodze do Szwecji.

W rozmowie z Hallandsposten Wilhelmsson powołuje się na zapis w konstytucji, który stanowi, iż odebranie mienia obywatelowi ma rację bytu, jeśli jego skutkiem jest „dobro wspólne”.

na podstawie: friatider.se