no-gaySzef Formuły 1, Bernie Ecclestone, wyraził swoje poparcie dla rosyjskiego prawodawstwa, wymierzonego w propagandę homoseksualistów. Dodał, że jego poglądy popiera co najmniej 90% świata.

Ecclestone udzielił wywiadu amerykańskiej stacji CNN. Wyraził w nim poparcie dla prawa wdrażanego w Rosji przez prezydenta Władimira Putina. Szef Formuły 1 uważa, że rosyjski przywódca nie atakuje samych homoseksualistów, ale chce chronić najmłodszych Rosjan przed szkodliwymi skutkami wulgarnej homopropagandy. Brytyjczyk dodał, że podziwia Putina za mówienie tego co myśli, oraz zaznaczył, iż jego pogląd może wydać się dla wielu kontrowersyjny, lecz podobną opinię ma ponad 90% świata.

Prezydent Formuły 1 poznał Władimira Putina w lutym ubiegłego roku, gdy wizytował tor w Soczi, przed pierwszym Grand Prix w Rosji. Ecclestone nie pierwszy raz wzbudził kontrowersje, bowiem w 2012 roku podczas Grand Prix Bahrajnu, zrugał dziennikarza pytającego go o prodemokratyczne protesty, sugerując mu wyjazd do Syrii.

na podstawie: independent.co.uk.