assad-syriaPrezydent Syrii Baszar al-Assad wezwał społeczność muzułmańską na całym świecie do zjednoczenia się w celu walki z organizacjami terrorystycznymi, które mają działać na szkodę tożsamości arabskiej i islamskiej.

Assad spotkał się w Damaszku z przedstawicielami organizacji arabskich i islamskich, które popierają syryjski opór wobec terrorystów z Państwa Islamskiego, Al Kaidy i Frontu al-Nusra. Syryjski prezydent stwierdził, że muzułmanie na całym świecie mają pilną potrzebę szczerych i uczciwych wysiłków w celu powstrzymania rozprzestrzeniającego się terroryzmu. Islamskie organizacje muszą więc podnosić swoją świadomość w sprawie przeciwdziałania zachodnim mocarstwom, chcącym zniszczyć arabską i islamską tożsamość narodów Bliskiego Wschodu.

Według prezydenta Syrii walka zbrojna jest ważna, ponieważ wojna intelektualna prowadzona przez zagranicę jest wspomagana przez działania wojskowe prowadzone od kilku lat na terenie jego kraju. Stąd Damaszkowi zależy także na oporze przeciwko ośrodkom syjonistycznym i zachodnim.

Jednocześnie Assad ostrzegł przed niebezpieczeństwem stwarzanym przez Arabię Saudyjską, która obecnie jest zaangażowana w śmiercionośną kampanię wojskową przeciwko Jemenowi.

Na podstawie: presstv.ir.