ukipRadny brytyjskich eurosceptyków z Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, został zawieszony w prawach członka ugrupowania. Powodem są jego „rasistowskie” i „homofobiczne” uwagi, które miał zamieścić na Facebook’owym profilu.

Dave Small w ubiegłotygodniowych wyborach samorządowych, został wybrany radnym dzielnicy Borough w mieście Redditch w środkowej Anglii. Dość szybko został jednak zawieszony w prawach członka Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (United Kingdom Independence Party) pod przywództwem Nigela Farage’a, który zwyciężył w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego w Wielkiej Brytanii.

Powodem mają być jego wpisy na prywatnym profilu na portalu społecznościowym Facebook. W lutym 2013 roku, Small miał napisać, że homoseksualiści są zboczeńcami i nie powinno legalizować się małżeństw osób tej samej płci. Miał także pisać krytyczne uwagi pod adresem imigrantów z Mali, a w 2012 r. narzekać, że nie może używać rasistowskiej terminologii. Inną zbrodnią radnego miało być stwierdzenie, że przybysze z Pakistanu i Somalii „noszą pidżamy”.

Rzecznik UKIP poinformował media, że Small został zawieszony w prawach członka partii w trybie natychmiastowym, a niedługo zostanie przesłuchany przez komisję dyscyplinarną ugrupowania, która podejmie decyzję na temat jego przyszłości. Sam radny tłumaczy, iż jego opinie zostały wygłoszone zanim uzyskał swoją funkcję i nie mają związku z programem partii Farage’a.

Na podstawie: independent.co.uk.