paczka-do-dsm1Już za kilka dni Boże Narodzenie. Jednak do świąt przygotowujemy się już od dłuższego czasu, bo od początku grudnia. W tym wyjątkowym okresie, w którym bardzo często skupiamy się na tej komercyjnej stronie świąt, czyli na prezentach, zakupach w przystrojonych galeriach handlowych, tandetnych ozdobach niemających nic wspólnego z duchowym wymiarem świąt, zapominamy o tym, co najistotniejsze: o rodzinnej atmosferze i pomocy potrzebującym, którym w życiu się nie poszczęściło.

Do takich osób należą samotne matki ze swoimi pociechami, które z różnych przyczyn nie potrafią stanąć na nogi i zapewnić swoim dzieciom godnego życia. Niejednokrotnie, oprócz ciężkiej sytuacji finansowej i braku pracy, muszą borykać się z patologicznymi zjawiskami, takimi jak alkoholizm męża. Wszystko to prowadzi do dysfunkcji rodziny i samotności, która tak bardzo odczuwalna jest w okresie świąt.

Dlatego też, w tym roku postanowiliśmy wspomóc dom samotnej matki w Poznaniu, ofiarowując najpotrzebniejsze artykuły spożywcze i środki czystości, a przede wszystkim dziecięce, takie jak: pieluchy, mleko w proszku, chusteczki nawilżające itp. Wszystkich, którym los najbiedniejszych nie jest obojętny, zachęcamy do bezinteresownej pomocy, ponieważ solidaryzm buduje więzi w tym konsumpcyjnym, liberalnym świecie. Solidaryzm naszą bronią!

Autonomiczni Nacjonaliści Wielkopolska

paczka-do-dsm