wydział do walki z kibicamiKomenda Wojewódzka Policji w Łodzi zapowiada utworzenie w jej strukturach specjalnego wydziału zajmującego się inwigilacją środowiska kibiców i zapobieganiem organizacji ustawek. Podobne wydziały funkcjonują już od jakiegoś czasu w Warszawie i we Wrocławiu; utworzenie go w Łodzi ma być następstwem sobotniej ustawki kibiców Widzewa i ŁKS-u w okolicach Poddębicy, po której w nie do końca jasnych okolicznościach doszło do śmierci kibica Widzewa.

„- Chcemy, aby ten wydział powstał do końca pierwszego kwartału br.” – mówi podinspektor Magdalena Zielińska, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. „– Będzie rozpracowywał środowisko pseudokibiców oraz zapobiegał bijatykom między nimi i innym incydentom chuligańskim. W wydziale będzie pracowało kilkunastu doświadczonych policjantów z pionu kryminalnego.”

Powstanie kolejnych tego typu wydziałów w innych miastach zdaje się być jedynie kwestią czasu. Fakt, że organizacja mistrzostw Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie pociągnie za sobą jeszcze większe formy inwigilacji oraz zwiększenie uprawnień policji i wyższe (często pokazowe) sankcje wobec kibiców był nieunikniony.