Ponad tysiąc osób wzięło udział w tegorocznej Kolumnie Nacjonalistycznej, która od kilku lat towarzyszy Marszowi Niepodległości w Warszawie, gromadząc tłum...
Read More

Z inicjatywą wyszedł ponownie jego syn, Jakub, uruchamiając Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Powrót do Ojczyzny”, prosząc tym samym resztę rodaków o pomoc w jej zorganizowaniu. By ustawa mogła trafić do Sejmu niezbędne było zebranie stu tysięcy podpisów – udało się ich zebrać dokładnie 215.517.
W akcję zbierania podpisów zaangażowali się przedstawiciele najróżniejszych środowisk – zbierano je m.in. na trybunach, podczas rozgrywanych meczy I i II ligi, oraz za pośrednictwem najróżniejszych akcji lokalnych, 'atakując’ miejskie urzędy czy zbierając podpisy na ulicach. Śp. Maciej Płażyński był pierwszą osobą, która poważnie zaangażowała się w pomoc wypędzonym Polakom. Wcześniej, przez ponad 20 lat, podobnym projektem miała być jedynie ustawa repatriacyjna z 2000 roku, która zakończyła się fiaskiem – oprócz niej nie podjęto żadnych innych działań w tym celu.
Na powrót do Ojczyzny czeka obecnie ponad 2500 osób (ok. 1600 rodzin).