kosovo je srpsko warszawaDzisiaj w Warszawie odbyła się demonstracja poparcia dla serbskiego Kosowa, współorganizowana przez miejscowe grupy niezależnych i autonomicznych nacjonalistów. Według wstępnych szacunków, udział w niej wzięło blisko 650 osób.

W tej krótkiej notce chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i rozpropagowania demonstracji. Wszystkim tym, którzy poświęcili swój czas i pieniądze, aby nadać naszej wspólnej akcji odpowiedniego rozgłosu i charakteru. Gdyby nie Wy – drukujący i roznoszący ulotki, rozklejający wlepki, malujący graffiti, zszywający materiał na transparenty, wywieszający banery – efekt końcowy z pewnością nie zostałby osiągnięty. Szczególne podziękowania kierujemy także do inicjatywy Polacy na rzecz serbskiego Kosowa, Stowarzyszenia Zjednoczony Ursynów i mazowieckiego ONRu – nasza współpraca zdecydowanie nie poszła na marne.

Oczywiście dziękujemy również wszystkim uczestnikom; w marszu udział wziął szereg patriotycznych organizacji (m.in. Młodzież Wszechpolska, Opcja Socjalnarodowa, Niklot, Białe Orły…) i osób niezrzeszonych. Nie zabrakło również kibiców (najliczniejsi z Legii i Hutnika Warszawa), co zresztą nie jest niczym dziwnym, gdyż przez ostatnie trzy lata to właśnie na polskich stadionach najdobitniej okazywano stanowisko Polaków w sprawie oderwania Kosowa od Serbii.

Relacja oraz fotoreportaż zostaną opublikowane na naszym portalu jutro w godzinach popołudniowych. Tymczasem, na zachętę, zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami dokumentującymi część akcji mobilizacyjnych:

 

kosowo jest serbskie, warszawa

kosowo jest serbskie, warszawa

kosowo jest serbskie, warszawa

kosowo jest serbskie, warszawa

kosowo jest serbskie, warszawa