Czarnoskóry piłkarz Marc Bola z Middlesbrough F.C. jest napiętnowany przez angielskie media. Zawodnik kilka ładnych lat temu, gdy był jeszcze nastolatkiem, miał zamieścić w mediach społecznościowych wpisy negatywnie odnoszące się do orientacji seksualnej. Angielska federacja piłkarska postanowiła ukarać piłkarza z tego powodu. 

Obecnie defensor Middlesbrough ma 23 lata. Zainteresowanie mediów wzbudziły jednak jego wpisy na Twitterze z 2012 roku. Nastoletni wówczas młody zawodnik miał publikować komentarze, które „zawierały negatywne odniesienie do orientacji seksualnej”. Zamieszczone przed dziewięcioma laty „homofobiczne” treści mają już nie być dostępne. 

Nie przeszkodziło to jednak Angielskiej Federacji Piłki Nożnej (FA) w zajęciu się całą sprawą. Zdecydowała się ona nie karać Boli, tym niemniej będzie on musiał uczęszczać na „kurs wrażliwości”. Zawodnik zdążył już przeprosić za „obraźliwy i niedojrzały” wpis, przypominając jednocześnie, że został on umieszczony, gdy był on 14-latkiem.

Krytyka dewiantów seksualnych jest niezgodna z jednym z zapisów reguł przygotowanych przez angielską federację, stąd też Bola został objęty postępowaniem z powodu „poważnego naruszenia” przepisów.

Na podstawie: itv.com, republicworld.com.