Dzisiaj rano miała miejsce jedna z pierwszych policyjnych akcji skierowanych przeciwko potencjalnym uczestnikom niezależnych obchodów Święta Niepodległości, które odbędą się w najbliższą niedzielę. Funkcjonariusze policji „odwiedzili” kilkanaście mieszkań na terenie Lubelszczyzny.

Zarekwirowali telefony, komputery, drukarki i materiały propagandowe. Zarzuty postawione na wejściu to propagowanie ustroju totalitarnego – informuje portal stadionowioprawcy.net. Naloty na mieszkania przeprowadzili policjanci z wydziału kryminalnego.

Nie ulega wątpliwości, że działania policjantów mają związek z nadchodzącym 11 listopada, a więc z dniem, który od zeszłego roku budzi mocne zakłopotanie u obecnej władzy. Najprawdopodobniej nie są to ostatnie akcje policji w związku z obchodami Święta Niepodległości, dlatego warto zachować szczególną ostrożność.

11 listopada w wielu polskich miastach odbędą się niezależne narodowe obchody 94. rocznicy przywrócenia Polski na mapę Europy. Największa z manifestacji tego dnia odbędzie się w Warszawie – już teraz wiadomo, że dojazd do stołecznego miasta będzie znacznie utrudniony za sprawą policyjnych blokad i kontroli.

na podstawie: stadionowioprawcy.net