cyrylPatriarcha Moskwy i całej Rusi, Cyryl I, zaapelował by wszczęto wszystkie możliwe kroki prawne, uniemożliwiające legalizację małżeństw homoseksualnych. Nazwał je sprzecznymi z naturą i wartościami na których zbudowane jest chrześcijaństwo.

Duchowny powiedział we wtorek, że w ostatnim czasie rozpętała się międzynarodowa dyskusja, na temat legalizacji małżeństw homoseksualnych i sytuacji prawnej związków tej samej płci w Rosji. Cyryl I stwierdził, że wszelkie próby zmian działających na korzyść homoseksualistów, są atakiem na tradycyjną rodzinę. Dlatego podkreślił, iż prawdziwe małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny, opartym na miłości i wzajemnym szacunku, czego konsekwencją powinno być potomstwo.

Cyryl I zapowiedział wsparcie dla wszystkich instytucji państwowych i publicznych, których celem jest ochrona tradycyjnych wartości chrześcijańskich. Zaznaczył jednocześnie, iż charakter takiego postępowania nie ma związku z chęcią mieszania się Kościoła w sprawy polityczne, lecz wynika z natury chrześcijaństwa. Patriarcha stwierdził, że państwo kierujące się naturalnymi normami moralnymi, nie staje się państwem religijnym, ale „rozsądnym strażnikiem dobra wspólnego”.

Patriarcha dodał, że szersze promowanie edukacji religijnej, może również pomóc w walce z islamskim ekstremizmem i terroryzmem. Ludzie uformowani w duchu wartości chrześcijańskiej, mogą stanowić bowiem intelektualny opór wobec muzułmańskich radykałów, oraz ich kultowi przemocy i hedonizmu.

na podstawie: rt.com