obóz narodowo radykalny, onrJuż za tydzień narodowcy z dzisiejszego Obozu Narodowo-Radykalnego przejdą ulicami Opola w manifestacji, której celem będzie przypomnienie zawiązania się ONR, oraz oddanie hołdu jego założycielom i przedwojennym działaczom, wymordowanym podczas drugiej wojny światowej przez hitlerowskich i komunistycznych okupantów.

Manifestacje przypominające rocznicę ogłoszenia oficjalnej działalności Obozu Narodowo-Radykalnego odbywają się cyklicznie od sześciu lat i na co warto zwrócić uwagę – każdego roku w innym mieście. Do tej pory manifestowano w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Częstochowie oraz Lublinie (relacja dostępna jest tutaj).

Tegoroczny marsz, który odbędzie się w Opolu, jest ważny nie tylko ze względu na szacunek dla ideowej tradycji przedwojennych narodowców (która, nawiasem mówiąc, jest wyraziście antykapitalistyczna), lecz także samą miejscowość, w jakiej jest organizowany. Opolszczyzna bowiem boryka się obecnie z problemem wzmożonej działalności śląskich separatystów, dlatego też manifestacja ONR-u siłą rzeczy podkreśli proste, acz jakże wymowne hasło: „tu jest Śląsk, tu jest Polska”.

Marsz narodowców wyruszy o godzinie 16:00 z Placu Katedralnego.