Czarnoskóra chrześcijanka zdecydowała się na złożenie pozwu przeciwko szkole, do której uczęszcza jej dziecko. Kobieta twierdzi, że jej syn został w ubiegłym roku zmuszona do uczestniczenia w manifestacji organizowanej przez środowiska mniejszości seksualnych. To pierwszy tego typu pozew w historii wymiaru sprawiedliwości w Wielkiej Brytanii. 19 czerwca 2018 roku szkoła podstawowa w połudnoiowo-wschodnim Londynie rozesłała list do rodziców uczęszczających do niej dzieci. W ten sposób zachęcała ich do udziału w "paradzie równości", aby w ten sposób "świętowali różnice, które czynią...
Więcej

Czerwcowe powstanie robotnicze objęło ponad 700 miast w NRD, w których doszło do wielkich strajków i rozruchów. Był to pierwszy poważny wstrząs polityczny w „odrodzonych Niemczech”, po którym Niemiecka Socjalistyczna Partia Jedności (SED) określająca protesty mianem „kontrrewolucyjnego puczu” i „faszystowskiej prowokacji” została znacznie osłabiona, między innymi poprzez masowe wypisy z partii i przechodzenie sporej ilości socjalistów do działalności opozycyjnej. Dnia 17 czerwca 1953 roku w Berlinie oraz większości miast NRD ogłoszono stan wyjątkowy, zaś na ulice wjechały radzieckie czołgi – był to definitywny koniec powstania, a zdecydowana większość jego uczestników została aresztowana i skazana w pokazowym procesie na wieloletnie pozbawienie wolności.
Nacjonaliści oddając hołd wszystkim walczącym robotnikom, w liczbie 350 osób protestowali również przeciwko coraz niższym płacom oraz masowemu zamykaniu zakładów pracy, czego wynikiem jest wciąż rosnące bezrobocie. Jednym z haseł przewodnich demonstracji było stwierdzenie, że robotnicze powstanie jest dzisiaj potrzebne tak samo jak w ’53 roku. Podobna manifestacja odbyła się też w Dreźnie.