islamisci-niemcyW środę rano niemiecka policja wkroczyła do kilkudziesięciu domów i pomieszczeń gospodarczych należących do osób podejrzewanych o współpracę z islamskimi radykałami. Mieli oni między innymi rekrutować młodych ludzi do walki po stronie Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku.

Przeszukania w nieruchomościach należących do radykalnych muzułmanów odbyły się w kilku miastach Nadrenii Północnej-Westfalii (m.in. w Düsseldorfie, Dortmundzie, Duisburgu i Tönisvorst) oraz na terenie Dolnej Saksonii (Hildesheim), jednak dokładne szczegóły operacji nie są znane. Zdaniem świadków, policjanci przeszukiwali w Duisburgu biuro podróży mające turecką nazwę, natomiast w Dolnej Saksonii przeprowadzono nalot na mieszkanie dwóch osób, które podejrzewane są o próbę radykalizacji świątyni Sikhów w Essen.

Dzień wcześniej w landzie Nadrenia-Palatynat zatrzymano terrorystę, który ma być wysoko postawionym członkiem Państwa Islamskiego. Z dostępnych informacji wynika, że człowiekiem tym jest 25-letni Syryjczyk, przybyły do Niemiec wraz z falą imigrantów, planujący przeprowadzenie zamachu w trakcie jednego ze spotkań niemieckiej Bundesligi.

Na podstawie: jungefreiheit.de.