11-listopadaWielkimi krokami zbliżają się obchody Narodowego Święta Niepodległości, które na stałe zagościły w kalendarzu nacjonalistycznych akcji, szybko zdobywając miano najliczniejszych i najważniejszych manifestacji w roku. Zorganizowane grupy Autonomicznych Nacjonalistów oraz portal Autonom.pl w tym roku wspierają wydarzenia, jakie zaplanowano w Krakowie oraz we Wrocławiu.

11 listopada to okazja nie tylko do zamanifestowania swojej dumy narodowej oraz przywiązania do idei Wielkiej Polski, lecz także zaakcentowania silnego sprzeciwu wobec dzisiejszej, zdecydowanie antynarodowej władzy i jej posunięć. Okazję ku temu znajdziecie właśnie na opisywanych na naszych łamach wydarzeniach.

W Święto Niepodległości ulicami Krakowa już po raz trzeci przejdzie Marsz Wolnej Polski, organizowany przez narodowych radykałów z ugrupowania Trzecia Droga przy udziale stowarzyszenia Małopolscy Patrioci. Pochód, który odbędzie się pod hasłem „Wolność, godność, niepodległość” wyruszy o godzinie 17:00 z Placu Wolnica. Wszystkie szczegóły znajdziecie na wydarzeniu FB: facebook.com/events/1489544144695539. Portal Autonom.pl, podobnie jak w poprzednim roku, objął to wydarzenie patronatem medialnym.

krakow-marsz-wolnej-polski

 

Kolejny z nacjonalistycznych marszy odbędzie się we Wrocławiu i to już po raz szósty. Marsz Patriotów, bo o nim mowa, to coroczna inicjatywa dolnośląskiego oddziału Narodowego Odrodzenia Polski. W zeszłym roku wzięło w nim udział blisko 10 tysięcy osób, choć podobne wydarzenia miały miejsce również w innych częściach kraju. Pochód, na którym mają pojawić się również grupy Autonomicznych Nacjonalistów z kilku polskich miast, a także przedstawiciele nacjonalistycznych ugrupowań z Europy rozpocznie się o godzinie 17:00 przy wrocławskim dworcu PKP. Więcej informacji m.in. tutaj.

marsz-patriotow