Autonomiczni NacjonaliściDzisiaj celebrujemy 92. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji, podobnie jak w poprzednich latach, ulicami wielu polskich miast przejdą patriotyczne pochody zorganizowane przez poszczególne środowiska narodowe. Pierwszy z nich odbędzie się w Gdyni, a jego inicjatorami są kibice Arki zrzeszeni w grupie United Patriots. Start o godzinie 11:30 u zbiegu ulic Starowiejskiej i Dworcowej.
Drugi, największy z pochodów będzie mieć miejsce w Warszawie. Marsz Niepodległości, którego organizatorami są Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny zgromadzi również przedstawicieli i działaczy innych ugrupowań narodowych, a także osoby na ogół nie mające nic wspólnego z ruchem nacjonalistycznym. Swój udział zapowiadają także autonomiczni nacjonaliści oraz delegacje kibiców z wielu miast Polski. Zbiórka o godzinie 15:00 na Placu Zamkowym (Starówka).
Również o godzinie 15:00 w Szczecinie odbędzie się manifestacja pomorskiego oddziału Narodowego Odrodzenia Polski, Stowarzyszenia Na Rzecz Tradycji i Kultury  “NIKLOT” oraz lokalnego Stowarzyszenia Patriotycznego “Kontra 2000″. Obchody rozpoczną się na Placu Orła Białego.
W Bytomiu nacjonaliści z Białych Orłów i Zadrugi przemaszerują we wspólnym pochodzie, którego początek zaplanowano na godzinę 15:50 przy kasach dworca PKP.
Ostatni z pochodów będzie mieć miejsce we Wrocławiu, gdzie o godzinie 17:00 na wrocławskim Rynku Narodowe Odrodzenie Polski zgłosiło Marsz Patriotów. Oficjalnego wsparcia marszowi udzielili kibice WKS Śląsk oraz żużlowej Sparty Wrocław.