Według doniesień kilku największych agencji prasowych, Muammar Kaddafii, były przywódca Libii, został zastrzelony przez bojowników wspieranej przez Zachód Narodowej Rady Libijskiej.

Niegdyś człowiek z układu, przyjaciel i finansista wielu światowych przywódców (m.in. Nelsona Mandeli – link), dziś „dyktator” i „wróg demokracji”, a w rzeczywistości człowiek wiedzący zbyt dużo, który przestał być potrzebny. Tak w skrócie opisać można postać Muammara Kaddafiego, przez ostatnie miesiące będącego na ustach wszystkich światowych mediów, które reprezentując interesy natowskich sił w wyczekiwaniu na upragnioną przez cały Zachód śmierć Kaddafiego, prześcigały się w donoszeniu o sukcesach libijskich powstańców z NRL i powolnemu rozpadowi dotychczas silnego, bogatego i niezależnego państwa.

Informację o śmierci byłego libijskiego przywódcy podał jeden z czołowych przedstawicieli Narodowej Rady Libijskiej. W rozesłanej do mediów wiadomości, NRL informuje, że podczas zamachu na Kaddafiego zginął również były dowódca sił zbrojnych Abu Bakr Junus Dżabr, a były rzecznik obalonego rządu, Musa Ibrahim, został aresztowany.

na podstawie: Reuters / Al Jazeera English