W piątek w Sejmie rozpatrywano między innymi projekt zakazujący funkcjonowania w naszym kraju organizacji LGBTQWERTY. Lider Konfederacji Sławomir Mentzen twierdzi, że przedwczoraj miał miejsce „dzień głupich ustaw”, a on sam będzie głosował przeciwko ustawie o ruchach mniejszości seksualnych.

Propozycja wniesiona przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop LGBT” wywołała spore poruszenie zarówno wśród tęczowych organizacji, jak i marszałka Sejmu Szymona Hołowni, który wyłączył mikrofon sprawozdawcom po słowach dotyczących związków pedofilii z homoseksualizmem.

W wywiadzie dla Radia RMF FM do piątkowej sesji parlamentu odniósł się przewodniczący Nowej Nadziei. Stwierdził, że piątek był przede wszystkim „dniem głupich ustaw”.

Mentzen twierdzi, że co do zasady inicjatywy obywatelskie przechodzą przez pierwsze czytanie, ale później on sam zamierza sprzeciwić się wspomnianemu projektowi. Zdaniem lidera Konfederacji grupy LGBTQWERTY powinny swobodnie funkcjonować, bo jest on zwolennikiem wolności do zrzeszania się i zgromadzeń.

Na podstawie rmf24.pl, narodowcy.net.