marsz-katynski-2014-m13 kwietnia w Krakowie odbędzie się IV już Marsz Katyński, będący coroczną inicjatywą stowarzyszenia Małopolscy Patrioci, Narodowej Skawiny oraz Wiślackich Patriotów. Tegoroczny marsz rozpocznie się o godzinie 16:00 na Placu Matejki.

Organizatorzy o marszu: „Marsz Katyński to inicjatywa młodych krakowskich patriotów, upamiętniająca ofiary zbrodni katyńskiej. Przypomnijmy o wszystkich zamordowanych w kwietniu 1940 roku ponad 21 tysięcy polskich jeńców z obozów i więzień NKWD . Tej zbrodni ludobójstwa dokonano z woli Stalina, na rozkaz najwyższych władz Związku Sowieckiego przez NKWD.Nie tylko w lasach Katynia, także w Twerze, Charkowie i w innych, znanych i jeszcze nieznanych miejscach straceń wymordowano obywateli II Rzeczypospolitej, ludzi tworzących podstawę naszej państwowości, nieugiętych w służbie ojczyzny. W tym samym czasie rodziny pomordowanych i tysiące mieszkańców przedwojennych Kresów były zsyłane w głąb Związku Sowieckiego.Najbardziej tragicznym miejscem tej kaźni był jednak Katyń (…)”

Więcej informacji, w tym relacje z lat ubiegłych, znajdziecie na stronie www.malopolscypatrioci.org.pl. Miło nam poinformować, że portale Autonom.pl i Nacjonalista.pl tradycyjnie objęły tę inicjatywę patronatem medialnym.

Gdzie: Kraków, Plac Matejki

Kiedy: 13.04.2014

Godzina: 16:00

marsz-katynski-2014