farage-mZnany brytyjski eurosceptyk, Nigel Farage, zapowiedział utrzymanie małżeństw homoseksualnych po swoim zwycięstwie w wyborach. Jednocześnie lider Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, chce aby tradycyjne chrześcijańskie śluby, zostały pozbawione statusu prawnego.

Europoseł udzielił wywiadu portalowi „Pink News”, który jest największą stroną informacyjną w Europie, przeznaczoną dla homoseksualistów. Zapowiedział w nim, że po ewentualnym zdobyciu władzy, nie cofnie prawa legalizującego małżeństwa homoseksualne, mimo swojego pierwotnego sprzeciwu wobec postulatów Partii Konserwatywnej. Jednocześnie Farage uważa, iż tradycyjne chrześcijańskie śluby, powinny zostać pozbawione statusu prawnego. Pary które przystąpią do tego sakramentu, powinny wziąć następnie ślub cywilny, który będzie wówczas zalegalizowany przez państwo. Lider Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) chce tym samym zastosować model francuski w Wielkiej Brytanii.

Jednocześnie Farage zachęcał homoseksualistów i osoby transseksualne, do wstępowania do jego partii. Zapowiedział jednocześnie, że UKIP będzie sprzeciwiać się pomocy finansowej, udzielanej państwom prześladującym osoby o odmiennej orientacji seksualnej.

na podstawie: telegraph.co.uk