celtic-palestineKibice Celticu Glasgow postanowili ubogacić swoją oprawę w trakcie meczu swojej drużyny z izraelskim Hapoel Beer Szewa o palestyńskie flagi. Wcześniej europejski związek piłkarski UEFA zakazał podobnych politycznych manifestacji.

Szkoccy kibice w trakcie meczu eliminacji Ligi Mistrzów z izraelską drużyną machali palestyńskimi flagami, a także przedstawili kilka transparentów podkreślających swoje wsparcie dla sprawy palestyńskiej. Przed meczem, wygranym przez Celtic 5:2, szkocka policja ostrzegała kibiców Celticu przed podobnymi zachowaniami, grożąc nawet aresztowaniami w trakcie spotkania. Funkcjonariusze twierdzili bowiem, że machanie flagami Palestyny może zostać uznane za… szerzenie nienawiści przez wzgląd na narodowość i pochodzenie etniczne.

Akcja została wsparta przez lokalnych działaczy Ruchu na rzecz bojkotu Izraela, natomiast przeciwko podobnym manifestacjom wypowiedziała się UEFA, która uznała to za propagowanie poglądów politycznych w trakcie rozgrywek piłkarskich.

Na podstawie: rt.com.