isisIrańskie służby zatrzymały ponad sto osób, które zostały zidentyfikowane jako bojownicy Państwo Islamskiego. Dodatkowo poinformowano, że w Jordanii znajduje się amerykański obóz szkoleniowy, a jego celem jest aktywizacja nowego frontu w południowej części Syrii.

Przewodniczący parlamentarnej komisji spraw zagranicznych i bezpieczeństwa wewnętrznego, Alaeddin Boroujerdi, poinformował podczas konferencji prasowej w Syrii o zatrzymaniu 102 członków i sympatyków grup terrorystycznych. Mieli oni zostać wysłani przez Państwo Islamskie i organizację Tawhid i Dżihad z rejonów syryjskiej Rakki, irackiego Mosulu oraz zachodniej części irackiego Kurdystanu. Ekstremiści, według irańskiego wywiadu, mieli planować organizację zamachów w Sanandadżu w zachodnim Iranie, a więc mieście będącym stolicą tamtejszej części Kurdystanu.

Jednocześnie poinformowano, że w Jordanii istnieją nadzorowane przez Stany Zjednoczone obozy szkoleniowe, mające na celu aktywizację nowego frontu w południowej części Syrii, o czym mówił też w zeszłym miesiącu amerykański sekretarz stanu ds. obrony.

W czwartek w Iranie wykonano egzekucję na 20 sunnickich terrorystach, którzy mieli zagrażać bezpieczeństwu narodowemu i odpowiadali za serię morderstw i zamachów na terytorium tego kraju.

Na podstawie: presstv.ir, naszdziennik.pl.