cocacola-butelkiGreccy anarchiści wpadli na zaiste ciekawy pomysł w walce z konsumpcjonizmem i korporacjami, a także z konsumentami produktów wyprodukowanych przez koncern Coca-Cola. Jedna z walczących grup rewolucyjnych greckich anarchistów – FAI/ARF (Informal Anarchist Federation/International Revolutionary Front) wysłała we wtorek do biura gazety Zougla przesyłkę z pendrive’m oraz butelką Coca-Coli. Na pendrivie zamieszczono materiał z sześciostronnicową deklaracją oraz film.

Organizacja grozi atakiem na duże korporacje – Coca-Cola oraz Nestle – a także ostrzega, że na cztery dni po wysłaniu listu, rozmieści na sklepowych półkach butelki z Coca-Colą skażoną 100ml kwasu solnego.

Kwas solny w takiej ilości, zmieszany z Coca-Colą może poważnie uszkodzić organy wewnętrzne ofiary, a także być nawet zagrożeniem dla życia. Potencjalne obrażenia to m.in. poważne poparzenia jamy ustnej, śluzówki, przełyku oraz żołądka.

Przedstawiciele gazety skontaktowali się z policją i przesłali otrzymaną butelkę do analizy laboratoryjnej. Według strony internetowej gazety, FAI/IRF nie chce zastraszać klientów, a jedynie „działa w imieniu zdrowia publicznego”. FAI jest federacją grup anarchistów o rodowodzie włoskim. Grupy te wyznają drogę zbrojnej rewolucji.

na podstawie: greekreporter.com