generacja-tozsamosciowaPod koniec zeszłego tygodnia grupa pięćdziesięciu aktywistów Generacji Tożsamości (fr. Génération Identitaire) zablokowała wejście do siedziby centroprawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP), z której wywodzi się były prezydent Francji, Nicolas Sarkozy. Był to akt protestu wobec zapewnień władz partii, że nie zamierzają oni podejmować jakichkolwiek działań mających na celu zniesienie zalegalizowanych w ubiegłym roku „małżeństw” osób tej samej płci.

Przed rokiem, gdy ulicami wielu miast na obszarze całej Francji przechodziły wielotysięczne demonstracje sprzeciwu wobec homomałżeństw, działacze UMP usiłowali kreować się na partię o prorodzinnych postulatach. Jednak w chwili, gdy ustawa legalizująca jednopłciowe „małżeństwa” przeszła we francuskim parlamencie, centroprawicowcy odstąpili od swojej retoryki. Dzisiaj natomiast zapewniają, że ustawa w żaden sposób im nie przeszkadza.

Tożsamościowcy swoją akcją postanowili podkreślić hipokryzję partii, a także opowiedzieć się po stronie tradycyjnych wartości. Trwająca prawie godzinę blokada biura partii została przerwana przez uzbrojony oddział policji, który usunął demonstrantów z budynku.

na podstawie: generation-identitaire.com