bułgaria ataka

Bułgarska partia nacjonalistyczna Ataka (Atak) otrzymała za drugim podejściem licencję na otwarcie własnego kanału telewizyjnego. Poprzedni wniosek został odrzucony wskutek braku niektórych niezbędnych dokumentów. Kanał będzie się nazywał Alpha TV i rozpocznie nadawanie z końcem września – zapowiedziała w piątek Ataka.

Alpha TV będzie jedynym tego typu medium w Bułgarii, a jedyny taki ekwiwalent posiada British National Party – twierdzą liderzy partii. Przewiduje się ogólnokrajowy zasięg i 24-godzinny program.

Lider Ataki, Volen Siderov, będzie prowadzącym sztandarowego talk-show w Alpha TV i wykorzysta w ten sposób swoje doświadczenie z kablowej stacji TV SKAT. Talk-show będzie się nazywał „Akademia polityczna”. Według odpowiedzialnej za Alpha TV Ani Ilinchevej, wieloletniej pracownicy bułgarskiej Telewizji Narodowej, kanał będzie miał charakter „informacyjny i edukacyjny”. Będą w nim promowane rodzime produkcje telewizyjne, a także zapowiadana jest ścisła współpraca informacyjna z dziennikiem wydawanym przez Atakę.

Bułgarskie prawodastwo nie zabrania partiom politycznym prowadzenia działalności telewizyjnej, jak również nie przewiduje żadnych przeszkód, aby taka działalność była finansowana z partyjnych subsydiów z budżetu państwa. W takim przypadku, partia musi jednak zrezygnować z dochodów pochodzących ze sponsoringu, a także zaprzestać konwencjonalnej reklamy. Taki zapis znajduje się w bułgarskiej Ustawie o partiach politycznych.

 

za: novinite.com

 

Zobacz również:

–  Bułgaria: W centrum Sofii starcie aktywistów Ataki z muzułmanami