MI6Brytyjskie agencje wywiadowcze przygotowywały tajne strategie niszczenia palestyńskiego ruchu oporu. O wycieku tych informacji pisze brytyjski dziennik Guardian.

Częścią strategii wyeliminowania oporu przeciwko izraelskiej okupacji ma być działanie na rzecz ograniczenia liczby liderów i aktywistów palestyńskich, zamknięcie niepodległościowych rozgłośni radiowych i „wymiana” imamów w meczetach na bardziej „umiarkowanych”. Plany te zostały przedstawione przez agencje wywiadowcze na zlecenie brytyjskiego rządu w 2004 roku. Miały one być przekazane przez zamieszkałego w Jerozolimie agenta MI6 urzędnikom bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej. Ingerencja brytyjskich służb w wewnętrzne sprawy Palestyny została ujawniona, gdy w posiadanie poufnych dokumentów weszła katarska stacja telewizyjna Al-Jazzera, która podzieliła się nimi z brytyjskim Guardian’em.

Al-Jazzera mówiła o „zbliżeniu władz Autonomii Palestyńskiej z wrogami narodu palestyńskiego”. Ulokowane na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu palestyńskie służby miały być zinfiltrowane przez brytyjskich agentów i wdrażać przygotowane przez nich plany. Strategia brytyjska miała również na celu utworzenie grupy „zaufanych” pracowników palestyńskich służb z bezpośrednim kontaktem ze służbami izraelskiego reżimu. Plan MI6 odnośnie Palestyny zalecał również zatrzymywanie bojowników średniego szczebla związanych z Hamasem lub innymi ugrupowaniami walczącymi z Izraelem.